Antalya’daki teleferik kazasıyla ilgili soruşturma: 5 bilirkişi sahada

Antalya’daki teleferik faciasına ilişkin adli soruşturma başlatıldığını duyuran Adalet Bakanı Yılmaz Tunç makine mühendisi, elektrik mühendisi ve iş sağlığı güvenliği uzmanlarından oluşan 5 kişilik bilirkişi heyetinin görevlendirildiğini bildirdi. 

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Tünektepe mevkisinde bugün saat 17.28 sıralarında Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait teleferik direklerinin halatı koptu. Havada bir süre asılı kalan teleferiğin düşmesiyle metrelerce yükseklikten yere çakılan 1 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.  Kazada hayatını kaybeden kişinin Memiş Gümüş (54) olduğu belirlendi.

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı helikopterle olay yerinden alınarak, hastanelere götürüldü. Teleferik kabinlerinde mahsur kalan 184 kişi için kurtarma çalışmaları başlatıldı. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kazaya ilişkin adli soruşturma başlattığını duyurdu. Tunç, makine mühendisi, elektrik mühendisi ve iş sağlığı güvenliği uzmanlarından oluşan 5 kişilik bilirkişi heyetinin görevlendirildiğini bildirdi. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Antalya’daki teleferik kazasında mahsur kalan kişiler için de kurtarma çalışmalarının 366 personel tarafından sürdürüldüğünü bildirdi.

TIKLAYIN – Antalya’da teleferik kabini düştü, 1 kişi hayatı kaybetti, 7 yaralandı | Diğer kabinlerde mahsur kalanlar var

TIKLAYIN – Antalya’da can alan teleferik faciasından görüntüler

TIKLAYIN – Özgür Özel heyet görevlendirdi: CHP’li vekiller, teleferik kazasının araştırılması için Antalya’ya gitti

TIKLAYIN – AFAD’dan açıklama: Antalya’daki teleferik sahasına 366 personel görevlendirildi


 


 
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir